Eşini kömürlükte boğarak öldürdü

Eşini kömürlükte boğarak öldürdü

İstanbul’un Fatih ilçesinde ikamet eden iki çoçuk babası Mahmut Gürler, çocuklarına evde oturmalarını söyleyerek eşi Melek Gürler’i kömürlükte boğarak öldürdü.

İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Kanısıcak Sokak’ta önceki gün iddiaya göre iki çocuklu 37 yaşındaki Mahmut Gürler ve 32 yaşındaki Melek Gürler çifti kumar ve ev alma konusunda tartıştı.

A3 Haber’de yer alan habere göre; Mahmut Gürler, tartışma bahanesiyle iki çocuğuna evde oturmalarını söyleyerek eşi Melek Gürler’i kömürlüğe götürdü. Burada eşini boğarak öldüren Mahmut Gürler, daha sonra binadan ayrılarak işyerine gitti. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, Mahmut Gürler’i gözaltına aldı. İki çocuk annesi Melek Gürler ise dün Eyüpsultan Mezarlığı’na defnedildi.

Uzun yıllardır aileyi tanıdığını söyleyen Kadir Yavuz, “İki kızları var biri 8 biri 2 yaşında. Daha önceden de uzaklaştırması vardı. Kumar oynuyordu. ‘Ev alacaktım para vermedi ailesi.’ diye beyanlarda bulunmuş ama o yalan. Doğrusu kumar oynuyordu. Tahminim eşinden para istedi. Bodruma indirmiş öldürmüş, öldürdükten sonra iş yerine tekrar gitmiş. Hiçbir şey olmamış gibi işe gitmiş. 2 saat sonra iş yerinde patronuna hanım evde yoktu ben tekrar gidip bakayım demiş. Geri gelmiş gelince de herkesi aramış ulaşamıyorum diye. Kızın ailesi koştular eve gittiler. İniyorlar bakıyorlar ki ölmüş. Ambulans çağırdılar. Savcı geldi” diye konuştu.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun 2021 Ocak ayı verilerine göre geçen ay 23 kadın erkekler tarafından öldürülürken 14 kadın şüpheli bir şekilde ölü bulundu.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun 2020 yılı raporuna göre, 300 kadın erkekler tarafından öldürüldü, 171 kadın şüpheli şekilde ölü bulundu.

Benzer Haberler