Gerici Yeni Akit Netflix’in ‘Friends’ dizisini hedef aldı

Gerici Yeni Akit Netflix’in ‘Friends’ dizisini hedef aldı

Gerici Yeni Akit gazetesi, Netflix Türkiye’de izleyiciyle buluşmaya hazırlanan Friends dizisini hedef aldı. RTÜK’e çağrıda bulunan gerici Yeni Akit’in haberinde “3 kız, 3 erkeğin birlikte yaşadığı ‘ahlaksız’ hayatı özündiren dizi” ifadeleri kullanıldı.

Yeni Akit haberinde, Friends dizisinin görselinde bulunan kadınların kollarını sansürlerken, 1994 yılında yayınlanmaya başlayan ve dünya çapında geniş bir hayran kitlesine sahip olan diziyle ilgili “Netflix, 3 kız 3 erkeğin birlikte yaşadığı ‘ahlaksız’ hayatı özendiren ve gençleri aileden uzaklaştırmayı hedef alan ‘Friends’ isimli diziyi Türkiye’de yayın hayatına sokmaya hazırlanıyor” dendi. 

Başrollerini Jennifer AnistonCourteney CoxLisa KudrowMatt LeBlancMatthew Perry ve David Schwimmer’ın başrollerini paylaştığı Friends dizisi için “Kültürel yozlaşmaya en müsait olan gençleri hedef alıyor. ‘Friends’ dizisinde 20’li yaşları oynayan 3 kız 3 erkek, altı karakter oynadıkları sahnelerle gençleri aile hayatından uzaklaştırmaya çalışırken gayrimeşru ilişkilere yönlendirerek ahlaksızlığı meşrulaştırmaya çalışıyor.” gibi ifadeler yer aldı.

Yeni Akit, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na (RTÜK) dizinin “yayından kaldırılması” için de çağrıda bulundu.

Benzer Haberler