Ebru Yaşar ‘Ben Bilmem’le zirveye adını yazdırdı

Ebru Yaşar ‘Ben Bilmem’le zirveye adını yazdırdı

Güzel şarkıcı Ebru Yaşar’ın son albümü “Gel de Sevme”nin ikinci klibi, şimdiden 2021 düğünlerinin şarkısı haline gelen “Ben Bilmem”e çekildi. Sözleriyle çiftlerin kalbine dokunan “Ben Bilmem”, listelere çok hızlı bir giriş yaptı.

Yaşar, 4 yıl aradan sonra hayranlarıyla buluşturduğu yeni albümü “Gel de Sevme” ile şimdiden zirveye yerleşti. Albümün ilk klibi “Yalnız Uyunmaz”a, ikinci klip ise 2021 yaz düğünlerine şimdiden damga vuran “Ben Bilmem”e çekildi.

Söz ve müziği Özlem Güneykaya, düzenlemesi Mustafa Ceceli’ye ait olan şarkı, Seçkin Süngüç yönetmeliğinde Çatalca’da kliplendirildi. İki gün süren çekimlerde, tüm pandemi kuralarına uyuldu. Yolu sevgiden geçenlerin kalbine işleyen “Ben Bilmem”, çiftlerin aşk şarkısı olurken, sözleri araçların üzerine dahi yazıldı.

“Bütün şarkılar çıkış parçası gibi oldu”

Ebru Yaşar, “Böyle bir albüme ihtiyaç varmış onu görüyoruz. Albümde herkes kendi hitini buluyor. Herkesin favorisi farklı. Böyle olunca daha mutlu oluyorum. Bütün şarkılar çıkış parçası gibi oldu” ifadelerini kullandı.

“Evlerinde dinleyebilecekleri bir albüm hediye etmek istedim”

Ünlü şarkıcı, ayrıca, “Çok sağ olsunlar. Çok iyi gidiyor, çok teşekkür ederim. Dinleyen, seven, alan herkese çok teşekkür ediyorum. Bir albüm yapayım, ruhlara dokunsun, gönüllere değsin, sonra pandemi döneminde bize umut vaad etsin istedim. Çünkü umut olmadan, heyecan olmadan hayatta yaşamanın hiçbir anlamı yok. Hani şarkılar bizi bir yerden bir yere götür ya… Zaman yolculuğu yaptırmak istedim. Klasik evlerinde dinleyebilecekleri bir albüm hediye etmek istedim” dedi.

“Birbirleriyle yarışıyorlar”

Sanatçı, albümünün satış rakamlarıyla her alanda bir numaraya yerleşmesi ile ilgili ise şunları söyledi:

Böyle bir ihtiyaç varmış onu görüyoruz. İhtiyacı elimden geldiği kadar müzikseverlerle paylaşmak istedim. Onlara da böyle mutluluk verebildiysem ne mutlu bana. Heyecanım bitmiş değil. Albümde herkes kendi hitini buluyor. Herkesin favorisi farklı. Böyle olunca daha mutlu oluyorum hem de kafam karışıyor. Bütün şarkılar çıkış parçası gibi oldu. Zaten öyle hazırlamıştım. ‘Hepsi bir hit olsun’ şeklinde girişmiştim albüme. Öyle de oldu gibi. Birbirleriyle yarışıyorlar.

‘Ben Bilmem’ şarkısının sözleri şöyle:

Dağıldım, döküldüm
Vurgun bu olsa gerek
Sanırsın uzaktan mutluluk bana denk
Kahrımdan ölsem senin kılın kıpırdamaz belli
Ben nerde hata yaptım
Bunu kim bilebilir ki?

Ben bilmem
Senden ayrı uyumam geceleri
Darda kalırım da yakmam gemileri
Sen öğret bana da aşksız gülmeyi
Ben bilmem ki sensiz sevmeyi

Yaşar’ın önceki albümleri:

1995: Bu Sahilde
1997: Sevenler Ölmez
1999: Seni Anan Benim İçin Doğurmuş
2003: Aşkımız Buraya Kadar
2006: Yeşillenirim
2008: Seviyorum Seni
2011: Delidir
2013: Sanat-ı Ebru
2017: Haddinden Fazla

Ebru Yaşar kimdir?

Ebru Yaşar, Ağrı kökenli memur bir ailenin çocuğu olarak 8 Ağustos 1977’de Ankara’da dünyaya gelmiştir. İTÜ Türk Sanat Müziği Bölümü’nden mezundur. 1995 yılının Mayıs ayında Bu Sahilde adlı ilk albümünü piyasaya çıkaran Ebru Yaşar, 1999 yılının Şubat ayında “Seni Anan Benim İçin Doğurmuş” adlı şarkısını piyasaya sürdü. Bu şarkı Türkiye genelinde çok ses getirmiş, kendini Türk müzik piyasasında ispatlamıştır.

2003 Mayıs ayında Ebru Yaşar “Aşkımız Buraya Kadar” adlı albümünü çıkardı ve bu albümünden “Aşkımız Buraya Kadar”, Yeminim Var” ve “O Değil” gibi birçok hit şarkıya imza attı. 2006 senesinin Haziran ayında Yaşar “Yeşillenirim” adlı albümünü piyasaya sürdü.

Bu albüm Ebru Yaşar’ın en çok satan albümlerinden biri oldu.
26 Haziran 2015 tarihinde işadamı Necat Gülseven ile Marmaris Bozburun’da evlenen Ebru Yaşar’ın bu evlilikten, Hasan Poyraz ve Ebru Su isimli ikizleri bulunmaktadır. Ebru Yaşar, Aslan burcudur.

Benzer Haberler